Uutiset

FCRAAHE RY KOTIOTTELUT 2017

Tervetuloa Koivuluotoon ja Pattasiin kannustamaan! Tästä voit tulostaa kesän otteluohjelman.

Viikonpäivä Päivämäärä Kelloaika Sarja Ottelu Paikka
Lauantai 29.heinä 15:00 C15 Raahe vs Roi Utd Pattanen
Keskiviikko 2.elo 18:30 C15 Raahe vs Ajax Pattanen
Sunnuntai 30.heinä 13:00 D13M Raahe vs Keps Tekonurmi
Sunnuntai 6.elo 15-18 Nappulaliiga Tekonurmi
Keskiviikko 9.elo 18:30 D13M Raahe vs haupa Tekonurmi
Sunnuntai 13.elo 12:00 D12Y Raahe vs Haupa musta Tekonurmi
Sunnuntai 13.elo 15-18 Nappulaliiga Tekonurmi
Tiistai 15.elo 18:30 D13K Raahe vs Ospa Tekonurmi
Tiistai 15.elo 20:00 D12K Raahe vs Haupa valk Tekonurmi
Sunnuntai 20.elo 15-17 Nappulalliiga Tekonurmi
Lauantai 26.elo 16:00 D13M Raahe vs Ols Tekonurmi
Sunnuntai 27.elo 12:30 D12Y Raahe vs FCJ Santa Pattanen
Sunnuntai 27.elo 15:30 D12Y Raahe vs FCJ Santa 2 Pattanen
Sunnuntai 27.elo 12:00 D13K Raahe vs Tervarit 03 Tekonurmi
Sunnuntai 27.elo 13:30 D12K Raahe vs Ols Hollanti Tekonurmi
Sunnuntai 27.elo 15-18 Nappulaliiga Tekonurmi
Sunnuntai 3.syys 13:00 D12K Raahe vs Tojk Tekonurmi
Sunnuntai 3.syys 15:00 D12Y Raahe vs Rops/valkoinen Tekonurmi
Lauantai 9.syys 12:00 D12K Raahe vs Ajax sininen Tekonurmi
Launtai 9.syys 15:00 C15 Raahe vs Kp-55 Tekonurmi
Sunnuntai 10.syys 12:00 D13M Raahe vs Otp Tekonurmi
Lauantai 23.syys 12:00 D13K Raahe vs Tervarit Pun Tekonurmi
Sunnuntai 24.syys 15:00 C15 Raahe vs Tervarit Tekonurmi
Sunnuntai 24.syys 12:00 D13M Raahe vs Ajax Tekonurmi
Lauantai 30.syys 12:00 D12Y Raahe vs Tervarit Pun Tekonurmi
Sunnuntai 1.loka 09-18:00 Piirisarja turnaus E10 Tekonurmi
Lauantai 7.loka 12:00 D13K Raahe vs Ponpa Tekonurmi
Sunnuntai 8.loka 13:00 D13M Raahe vs Tp-Punainen Tekonurmi


FCRAAHE RY KOTIOTTELUT KEVÄT KIERROS 2017

Viikonpäivä

Päivämäärä

Kelloaika

Sarja

Ottelu

Paikka

1

keskiviikko

19.huhti

18:30

D13(1)

RAAHE VS HAUPA

Tekonurmi

2

Lauantai

29.huhti

13:00

D12(2)

RAAHE VS KEMPA

Tekonurmi

3

Lauantai

29.huhti

15:00

C15

RAAHE VS KEMI

Tekonurmi

4

Sunnuntai

30.huhti

12:00

D13(2)

RAAHE VS PONPA

Tekonurmi

5

Sunnuntai

30.huhti

15:00

C14

RAAHE VS TP-47

Tekonurmi

6

Torstai

4.touko

19:00

4DIV

AS MOON VS Oure

Tekonurmi

7

Lauantai

6.touko

14:00

D12(1)

RAAHE VS KAJHA

Tekonurmi

8

Sunnuntai

7.touko

12:00

D13(1)

RAAHE VS KURENPOJAT

Tekonurmi

9

Perjantai

12.touko

18:00

C15

RAAHE VS LAFK

Tekonurmi

10

Lauantai

13.touko

15:00

D12(2)

RAAHE VS FC SCJ

Tekonurmi

11

Sunnuntai

14.touko

12:00

C14

RAAHE VS AC KAJAANI

Tekonurmi

12

Sunnuntai

14.touko

14:00

D13(2)

RAAHE VS TP-47

Tekonurmi

13

Sunnuntai

14.touko

16:00

D13(1)

RAAHE VS ROPS

Tekonurmi

14

Lauantai

20.touko

15:00

4DIV

AS MOON VS Kurenpojat

Tekonurmi

15

Sunnuntai

21.touko

15:00

D12(1)

RAAHE VS TERVARIT

Tekonurmi

16

Torstai

25.touko

16:00

4DIV

AS MOON VS KTU

Tekonurmi

17

Lauantai

27.touko

12:00

D12(2)

RAAHE VS SUPS

Tekonurmi

18

Lauantai

27.touko

14:00

C15

RAAHE VS SUPS

Tekonurmi

19

Lauantai

27.touko

16:30

D13(1)

RAAHE VS FC SCJ

Tekonurmi

20

Sunnuntai

28.touko

12:00

D13(2)

RAAHE VS KEPS

Tekonurmi

21

Sunnuntai

28.touko

15:00

D12(1)

RAAHE VS KP-55

Tekonurmi

22

Keskivikko

31.touko

18:30

C14

RAAHE VS HAUPA

Tekonurmi

23

Torstai

1.kesä

19:00

4DIV

AS MOON VS OSPA

Tekonurmi

24

Sunnuntai

Sunnuntai

4.kesä

4.kesä

12:00

D12(2)

RAAHE VS OLS

Nappulaliigan ottelut

Tekonurmi

Tekonurmi

25

Lauantai

10.kesä

17:30

D12(1)

RAAHE VS KAPA

Tekonurmi

26

Lauantai

10.kesä

15:00

4DIV

AS MOON VS HAUPA

Tekonurmi

27

Sunnuntai

11.kesä

09:00-18:00

E11

TURNAUSPÄIVÄ

Tekonurmi

28

Keskivikko

14.kesä

18:30

D12(1)

RAAHE VS TP-47

Tekonurmi

29

Torstai

15.kesä

18:30

D13(2)

RAAHE VS TERVARIT

Tekonurmi

30

Lauantai

17.kesä

12:00

D13(1)

RAAHE LAFK

Tekonurmi

31

Lauantai

17.kesä

15:00

C15

RAAHE VS PAKA

Tekonurmi

32

Tiistai

20.kesä

18:30

D13(2)

RAAHE VS HAUPA

Tekonurmi

33

Keskivikko

21.kesä

18:30

C14

RAAHE VS TERVARIT

Tekonurmi

34

Keskivikko

28.kesä

18:30

C14

RAAHE VS OTP

Tekonurmi

35

Lauantai

1.heinä

15:00

D12(2)

RAAHE VS KEPS

Tekonurmi

36

Lauantai

8.heinä

15:00

D13(2)

RAAHE VS SOPA

Tekonurmi

37

Lauantai

29.heinä

15:00

C15

RAAHE VS ROI UNITED

Tekonurmi

Keskivikko

2.elo

18:30

C15

RAAHE VS AJAX

9.syys

15:00

C15

RAAHE VS KP 55

24.syys

15:00

C15

RAAHE VS TERVARIT

1.loka

09:00-18:00

E10

TURNAUSPÄIVÄ

Tekonurmi

18.10.2017 Seuran päättäjäisissä palkitut
10.10.2017 Taitokilpailujen tulokset
04.10.2017 Piirisarja- ja futisliigajoukkeuiden päättäjäiset 18.10 klo 18
26.09.2017 Uusille pelaajille Nappula- ja Futisliigan syksyn 2017 ja talven harjoitusajat
12.09.2017 Ilmaisen 2009/2011-perhefutiksen ilmoittautumisaika jatkettu pe 15.9 asti
27.08.2017 Nappulaliigan ottelukausi päätökseen
09.08.2017 FC Raahen juniorit Terwaturnaukseen
04.07.2017 Pitkäkariin esitetään monitoimikenttää
02.07.2017 FC Raahen juniorit Wasa Footballcupiin
02.07.2017 Suomen U16-tytöt voittivat Ruotsin
26.06.2017 U16 maaottelut Koivuluodossa su 2.7.
25.06.2017 Pekanpäivillä kaksi TU16- jalkapallomaaottelua su 2.7.
24.05.2017 Merikadun Ässäkenttä vihittiin MeriAreenaksi
19.05.2017 Malliharjoituksia tarjolla 19.-21.toukokuuta
11.05.2017 Futisliigan 02-04 tytöt päässeet harjoittelun vauhtiin koivuluodon tekonurmella
26.04.2017 Futisstartilla kesä käyntiin!
25.04.2017 FC Raahe valittu palloliiton alueellisen kehityksen seurantaan
22.03.2017 Tervetuloa seuramme uusille Jopox kotisivuille!
FC Raahe
«  Lokakuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Kategoriat