FC Raahen juniorit Kokkola Cupissa
15.7.2019 11:17 Uutiset / Pääsivusto

Viime vuonna T03/04-junioreiden valmennus sai helteellä viilennystä.

FC Raahen juniorijoukkueet osallistuvat perinteiseen Kokkola Cupiin yhdeksän joukkueen voimin. Turnauksessa pelaavat B-pojat, T03/04-, P04-, P06-, P07-, P08- ja P09-juniorit. Aivan kaikkien joukkueiden kaikkia otteluita ei voi seurata, kun osa peleistä on samaan aikaan eri kentillä. Mutta alla on lista joukkueiden alkulohkon peleistä, jonka avulla voi tehdä matkasuunnitelmaa kentältä toiselle seuraamaan raahelaisjunioreiden otteluita.

To 18.7.
8:00 FC Raahe/P09 punainen - Slavator (RUS) E-10 Boys Level 2 PopSockets 3/Santahaka
9:00 FC Raahe/P07 - SuPS/Yj D-12 Boys Level 2 Kodin Terra 6/Nynäs
9:00 HBK - FC Raahe/Valkoinen D-13 Boys HalpaHalli 3B/Heimar
9:20 FC Raahe - Kälviän Tarmo/valkoinen E-11 Boys Level 2 PopSockets 4/Santahaka
11:00 JK Tallinna Kalev (EST) - FC Raahe/P 04 C-15 Boys Haaponiemi 2/Kirkonmäki
11:00 FC Raahe - FC Hiiumaa (EST) B-16/17 Boys Kokkolan Energia 1/Ykspihlaja
11:20 LBK/ svart - FC Raahe/P09 punainen E-10 Boys Level 2 PopSockets 4/Santahaka
12:00 FC Raahe/ Punainen - GBK/P08 vit E-11 Boys Level 2 PopSockets 3/Santahaka
13:00 FC Raahe/Punainen - KPV/Valkoinen D-13 Boys PopSockets 2/Santahaka
14:00 FF Jaro/Röd - FC Raahe E-11 Boys Level 2 PopSockets 1/Santahaka
14:00 KePS/valk - FC Raahe/P07 D-12 Boys Level 2 Kodin Terra 6/Nynäs
14:00 FC Raahe/Valkoinen - GBK/punainen D-13 Boys HalpaHalli 3B/Heimar
16:00 JK Kuusalu Kalev (EST) - FC Raahe/T03-04 C-15 Girls Haaponiemi 2/Kirkonmäki

Pe 19.7.
8:00 FC Raahe/P 04 - LBK/P-15 C-15 Boys Canorama 8/Santahaka
8:00 FF Jaro/blå - FC Raahe/P07 D-12 Boys Level 2 Kodin Terra 8/Nynäs
10:00 Fc Hermes Kokkola - FC Raahe/Punainen D-13 Boys PopSockets 2/Santahaka
12:00 FC Raahe - OLS/Saksa Sininen E-11 Boys Level 2 PopSockets 3/Santahaka
12:00 FF Jaro/Vit - FC Raahe/ Punainen E-11 Boys Level 2 PopSockets 4/Santahaka
12:00 FC Raahe/P07 - LBK röd D-12 Boys Level 2 Kodin Terra 6/Nynäs
13:00 FC Raahe/T03-04 - HPS C-15 Girls Haaponiemi 3/Kirkonmäki
13:00 PeFF - FC Raahe/Punainen D-13 Boys PopSockets 2/Santahaka
13:00 FC Raahe/Valkoinen - VIFK/P06 D-13 Boys HalpaHalli 3B/Heimar
14:00 Komeetat/B2 - FC Raahe B-16/17 Boys Kokkolan Energia 1/Ykspihlaja
14:00 KajHa - FC Raahe/ Punainen E-11 Boys Level 2 PopSockets 4/Santahaka
15:20 JK Kuusalu Kalev (EST) - FC Raahe E-11 Boys Level 2 PopSockets 1/Santahaka
16:00 FC Raahe/P09 punainen - Norrvalla FF/P09 E-10 Boys Level 2 PopSockets 3/Santahaka
16:00 GBK/röd - FC Raahe/P07 D-12 Boys Level 2 Kodin Terra 8/Nynäs
17:00 KuPS/C15 musta - FC Raahe/P 04 C-15 Boys Haaponiemi 2/Kirkonmäki
17:00 FC Ylivieska - FC Raahe/T03-04 C-15 Girls Haaponiemi 3/Kirkonmäki
17:00 Ura - FC Raahe/Valkoinen D-13 Boys HalpaHalli 3B/Heimar
18:00 GBK/B - FC Raahe B-16/17 Boys Canorama 8/Santahaka
18:00 FC Raahe/ Punainen - PK-37/sininen E-11 Boys Level 2 PopSockets 4/Santahaka
18:40 TUS - FC Raahe/P09 punainen E-10 Boys Level 2 PopSockets 3/Santahaka
19:00 FC Raahe/Punainen - VetU D-13 Boys PopSockets 2/Santahaka

La 20.7.
8:00 FC Raahe/Valkoinen - KePS/Valkoinen D-13 Boys Decens 1/Kirkonmäki 1
9:20 FC Raahe/P09 punainen - FF Jaro P10 valkoinen E-10 Boys Level 2 PopSockets 4/Santahaka

Ikäluokkien sijoutuspelit pelataan lauantaina 20.7. ja mitalitpelit su 21.7.

Turnauksen tulospalvelu https://kokkolacup.torneopal.fi/


   
Lisää uutisia
FC Raahe
«  Elokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Kategoriat