Jalkapallokoulu siirretään alkuvuoteen
10.11.2020 21:41 Uutiset / Pääsivusto

Päiv.29.11. Jalkapallokoulu siirretään alkuvuoteen 2021

JALKAPALLOKOULU SIIRRETÄÄN KORONARAJOITUKSISTA JOHTUEN ALKUVUOTEEN 2021


FC Raahe järjestää Arina Areenalla ilmaisen jalkapallokoulun 2005-2016-syntyneille tytöille ja pojille.Tapahtuman avulla pelaajat ja vanhemmat pääsevät tutustumaan jalkapallon harjoitteluun ja pelaamiseen. Tutustuminen tapahtuu oman ikäluokan ryhmissä ja tarkoitus on järjestää tytöille ja pojille omia ryhmiä. Ilmoittautuminen päättyy 29.11. klo 23.59. mennessä.

Ilmottautuminen tämän lomakkeen kautta

Ajankohdat la 5.12 klo 10.30-12.00 ja la 12.12. klo 10.45-12.00.

Maksuton jalkapallokoulu kokoontuu kaksi kertaa ja niissä pelaajan huoltaja osallistuu harjoituksiin apuohjaajana vastuuvalmentajien apuna. Vanhemmat perehdytetään ohjaamiseen vastuuvalmentajan suunnitteleman harjoituksen aikana.

Tavoitteena on synnyttää jalkapallokoulun avulla sen osallistujista kolme nappulaliigajoukkuetta ikäluokissa 2010-2016. Tarkoitus on löytää niille ohjaajatiimit vanhempien joukosta jo olemassa olevien vastuuvalmentajien tueksi. 2005-2009 syntyneet siirtyvät Futisliigan harrastetoimintaan, josta on mahdollisuus siirtyä kilpajoukkueisiin.

Uudet pelaajat jatkavat halutessaan harjoittelua jalkapallokoulun jälkeen joulu-huhtikuussa Arina Areenalla ja pelaavat joko matalan kynnyksen joukkueissa tai piirisarjajoukkueissa.

Jalkapallokoulu on tarkoitettu niille 2005-2016-syntyneille, jotka ovat aloittelijoita, tauolla tai jotka eivät ole mukana FC Raahen harjoitusryhmissä. Nykyisissä seuran joukkueissa harjoittelevat pelaajat jatkavat osallistumista nykyisissä ryhmissään.

Vanhemmilla ja pelaajilla ei ole velvoitetta jatkaa mukana toiminnassa jalkapallokoulun jälkeen, sillä jalkapallokoulu on ilmainen tutustumistapahtuma. Kiinnostuneilla huoltajilla on mahdollisuus tutustua ja osallistua seuran kustantamana Suomen Jalkapalloliiton D-valmentajakoulutuksiin, jotka järjestetään tammi-huhtikuun aikana.

Jalkapallokoulun vastuuhenkilönä toimii Jani Verkasalo puh. 0503143757.

Ilmottautuminen: https://www.fcraahe.fi/lomake/2622/ilmoittautumine...   
Lisää uutisia
FC Raahe
«  Huhtikuu   »
Kategoriat